Prázdninový domov

Inspirujte se víkendovým domkem německé interiérové designérky Antje von Matter. Styl, ve kterém bydlí, také prodává v malém obchodě a přes e-shop.

STYLOVÁ DÁMA  Antje je vlastně taková naše Denisa Bartošová. Umí kombinovat barvy i materiály se vzory, až se tají dech, a nejlepší propagací na jejím e-shopu jsou fotky z jejího vlastního domu. Přesvědčte se na www.landlust2.de.

PEJSEK K emotivní designérce patří samozřejmě domácí zvířata. Antje provází její věrná přítelkyně Lilly.K emotivní designérce patří samozřejmě domácí zvířata. Antje provází její věrná přítelkyně Lilly.

UMYVADLO Všechno nemusí být dokonalé. Zahradní umyvadlo stojí na hromadě cihel a taky se nic neděje.

Když je všechno nádobí v jemných pastelových barvách, může být z různých zdrojů a pořád spolu ladí.

KAMNA NA DŘEVO Krásný sporák na pevná paliva slouží jako záloha pro všechny případy — vaření na elektřině je přece jen pohodlnější a nelítá kolem toho tolik třísek.

LOŽNICE Kdyby byla celá místnost jen bílá, vypadala by příliš sterilně. Šedý pás za postelí a rám ze starého okénka sem přinášejí elegantní akcent a proutěné koše a dřevěná podlaha to všechno zateplují.

MÍSA NA VEJCE Napadlo vás někdy, že nejlíp se vajíčka ukládají do porcelánové polévkové mísy? Jsou pěkně rozložená, drží pohromadě a nikam se nezakutálejí.

DŮLEŽITÁ INFORMACE Někdy si zapomínáme říkat hezká slova — možná pořád někam spěcháme, možná máme pocit, že to ten druhý přece ví. Pro takové případy není nikdy na škodu mít po ruce univerzální cedulku, která to řekne za vás…

HORTENZIE Nakrátko zastřižené stonky v nízké váze dovolují vyniknout nádherným velkým květům.

Stylově odlišné židle, stolky a police snadno sjednotíte bílým nátěrem.

JÍDELNA S OBÝVÁKEM Mohly by to být dva samostatné pokoje, nebo jedna velká místnost — ale částečně oddělující příčka je právě ten ideální kompromis, který v obou prostorech zaručuje dostatek soukromí.

DŘEVĚNÁ VERANDA Přechod mezi domácím prostředím a zahradou tvoří dřevěná veranda. V létě tu krásně voní sluncem prohřátá prkna. Nejhezčí posezení tady je, když prší. Přes tenké okenní tabulky jste kapkám tak blízko…

OBÝVÁK Rohová pohovka je vyrobená na míru. Tvoří ji palubkový korpus, obložení stěny a obyčejné molitanové matrace. Teprve nátěr teplým odstínem smetanové barvy jí dodal lehkost a eleganci.

VYHLÍDKA Přestože je zahrada olemovaná plotem z kvetoucích keřů a vysokých letniček, výhled zdejším obyvatelům nic neruší. Pohled na krajinu, která se každým dnem proměňuje, nikdy neomrzí.